merhabalar , ben Leyla

2002-2006 tarihleri arasında Gazi Üniversitesi Moda Tasarımı Öğretmenliği alanında eğitim aldım.

Sonrasında ayakkabı ve çanta tasarımına olan ilgim beni İstanbul Aydın Üniversitesi Ayakkabı Tasarımı Bölümüne yönlendirdi. Eğitim sonrası İstanbul Merter piyasasında 8 yıl boyunca ayakkabı tasarım ve modelleme alanında yoğun bir şekilde çalıştım. evlendikten sonra yoğun çalışma temposuna veda edip kendimi daha fazla geliştirmek için bazı eğitimler aldım. 2016 yılında MODEL KUMAŞ mağazasını Bursa Beşevler de kurdum. Burada çalıştığım yıllar içinde bireysel ihtiyaç olarak Giyim Kalıpları hususunda çok büyük bir eksiklik olduğunu fark ettim. Piyasada birçok kalıp vardı fakat hiçbiri Türk Beden Sistemine uygun değildi. bu alanda çalışmalar yaptım ve en gerekli gördüğüm parçalardan başlayarak kalıplar hazırladım. bu aşama MODELLAPATTERN markasının başlangıcı oldu.

Şimdilerde sadece giyim kalıpları değil aynı zamanda Çanta Kalıpları da hazırlıyorum.

İşimin sürekli yenilik gerektirmesi aslında en sevdiğim özelliği. Bu nedenle sen de benim gibi kendini geliştirmeyi ve yenilemeyi seviyorsan sana yardım etmekten mutluluk duyarım !

Sitedeki tüm kalıplar onlarca kez denenmiş sorunsuz kalıplardır. Sevgi ile dikilmeye hazır bir şekilde seni bekliyorlar ! Hadi zaman kaybetmeden sen de bu kreatif dünyanın bir parçası ol ve bize ilham ver !